2225Y0500224JCR
Mfr.Part #
2225Y0500224JCR
Description
CAP CER 0.22UF 50V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.22µF
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500224JCR
Knowles Syfer 2225Y0500224JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.22muF