2225Y0500223JCT
Mfr.Part #
2225Y0500223JCT
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0500223JCT
Knowles Syfer 2225Y0500223JCT
FlexiCap™ 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500223JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500223JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm