2225Y0500223GCT
Mfr.Part #
2225Y0500223GCT
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.022µF
Datasheets
2225Y0500223GCT
Knowles Syfer 2225Y0500223GCT
FlexiCap™ 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500223GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0500223GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm