2225Y0500223FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500223FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±1%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.022µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Datasheets
2225Y0500223FCT
Knowles Syfer 2225Y0500223FCT
FlexiCap™ 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500223FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0500223FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm