2225Y0500223FCR
Mfr.Part #
2225Y0500223FCR
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0500223FCR
Knowles Syfer 2225Y0500223FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.022muF