2225Y0500222KCT
Mfr.Part #
2225Y0500222KCT
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
50V
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Capacitance :
2200pF
Datasheets
2225Y0500222KCT
Knowles Syfer 2225Y0500222KCT
FlexiCap™ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500222KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0500222KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm