2225Y0500222JCT
Mfr.Part #
2225Y0500222JCT
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
C0G NP0 1B
Published :
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0500222JCT
Knowles Syfer 2225Y0500222JCT
FlexiCap™ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500222JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0500222JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm