2225Y0500220GFT
Mfr.Part #
2225Y0500220GFT
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
22pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
2225Y0500220GFT
Knowles Syfer 2225Y0500220GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 22pF