2225Y0500185JDR
Mfr.Part #
2225Y0500185JDR
Description
CAP CER 1.8UF 50V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1.8μF
Datasheets
2225Y0500185JDR
Knowles Syfer 2225Y0500185JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1.8muF