2225Y0500184MDR
Mfr.Part #
2225Y0500184MDR
Description
CAP CER 0.18UF 50V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.18µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500184MDR
Knowles Syfer 2225Y0500184MDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.18muF