2225Y0500184KCT
Mfr.Part #
2225Y0500184KCT
Description
CAP CER 0.18UF 50V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.18µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0500184KCT
Knowles Syfer 2225Y0500184KCT
FlexiCap™ 0.18μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500184KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0500184KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm