2225Y0500184JXR
Mfr.Part #
2225Y0500184JXR
Description
CAP CER 0.18UF 50V X7R 2225
Capacitance :
0.18µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500184JXR
Knowles Syfer 2225Y0500184JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.18muF