2225Y0500184FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500184FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.18UF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±1%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.18µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500184FCT
Knowles Syfer 2225Y0500184FCT
FlexiCap™ 0.18μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500184FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0500184FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm