2225Y0500182FFT
Mfr.Part #
2225Y0500182FFT
Description
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Soft Termination
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Datasheets
2225Y0500182FFT
Knowles Syfer 2225Y0500182FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1800pF