2225Y0500181KCR
Mfr.Part #
2225Y0500181KCR
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500181KCR
Knowles Syfer 2225Y0500181KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 180pF