2225Y0500181JCT
Mfr.Part #
2225Y0500181JCT
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Published :
Capacitance :
180pF
Datasheets
2225Y0500181JCT
Knowles Syfer 2225Y0500181JCT
FlexiCap™ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500181JCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0500181JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm