2225Y0500180JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500180JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
18pF
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500180JCT
Knowles Syfer 2225Y0500180JCT
FlexiCap™ 18pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500180JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0500180JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm