2225Y0500180FCR
Mfr.Part #
2225Y0500180FCR
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 2225
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500180FCR
Knowles Syfer 2225Y0500180FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 18pF