2225Y0500155MXR
Mfr.Part #
2225Y0500155MXR
Description
CAP CER 1.5UF 50V X7R 2225
Capacitance :
1.5μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0500155MXR
Knowles Syfer 2225Y0500155MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1.5muF