2225Y0500153FCT
Mfr.Part #
2225Y0500153FCT
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.015µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500153FCT
Knowles Syfer 2225Y0500153FCT
FlexiCap™ 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500153FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0500153FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm