2225Y0500125KXT
Mfr.Part #
2225Y0500125KXT
Description
CAP CER 1.2UF 50V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1.2μF
Datasheets
2225Y0500125KXT
Knowles Syfer 2225Y0500125KXT
FlexiCap™ 1.2μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500125KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0500125KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm