2225Y0500124FCT
Mfr.Part #
2225Y0500124FCT
Description
CAP CER 0.12UF 50V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Capacitance :
0.12μF
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0500124FCT
Knowles Syfer 2225Y0500124FCT
FlexiCap™ 0.12μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500124FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500124FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm