2225Y0500123KFT
Mfr.Part #
2225Y0500123KFT
Description
CAP CER 0.012UF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500123KFT
Knowles Syfer 2225Y0500123KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.012muF