2225Y0500122FFR
Mfr.Part #
2225Y0500122FFR
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 2225
Capacitance :
1200pF
Series :
FlexiCap™
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500122FFR
Knowles Syfer 2225Y0500122FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1200pF