2225Y0500122FCT
Mfr.Part #
2225Y0500122FCT
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
2225Y0500122FCT
Knowles Syfer 2225Y0500122FCT
FlexiCap™ 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500122FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0500122FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm