2225Y0500121GFR
Mfr.Part #
2225Y0500121GFR
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
120pF
Published :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500121GFR
Knowles Syfer 2225Y0500121GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 120pF