2225Y0500105MXR
Mfr.Part #
2225Y0500105MXR
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 2225
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500105MXR
Knowles Syfer 2225Y0500105MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1muF