2225Y0500105MDT
Mfr.Part #
2225Y0500105MDT
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 2225
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1μF
Datasheets
2225Y0500105MDT
Knowles Syfer 2225Y0500105MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1muF