2225Y0500105KXT
Mfr.Part #
2225Y0500105KXT
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Capacitance :
1μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500105KXT
Knowles Syfer 2225Y0500105KXT
FlexiCap™ 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500105KXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2225Y0500105KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm