2225Y0500104GCR
Mfr.Part #
2225Y0500104GCR
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500104GCR
Knowles Syfer 2225Y0500104GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.1muF