2225Y0500103FCR
Mfr.Part #
2225Y0500103FCR
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
10000pF
Datasheets
2225Y0500103FCR
Knowles Syfer 2225Y0500103FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10000pF