2225Y0500102KCT
Mfr.Part #
2225Y0500102KCT
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500102KCT
Knowles Syfer 2225Y0500102KCT
FlexiCap™ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500102KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0500102KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm