2225Y0500102JCR
Mfr.Part #
2225Y0500102JCR
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
50V
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500102JCR
Knowles Syfer 2225Y0500102JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1000pF