2225Y0500102GFR
Mfr.Part #
2225Y0500102GFR
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500102GFR
Knowles Syfer 2225Y0500102GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1000pF