2225Y0500102FFT
Mfr.Part #
2225Y0500102FFT
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500102FFT
Knowles Syfer 2225Y0500102FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1000pF