2225Y0500102FCT
Mfr.Part #
2225Y0500102FCT
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1000pF
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0500102FCT
Knowles Syfer 2225Y0500102FCT
FlexiCap™ 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500102FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500102FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm