2225Y0500101GFT
Mfr.Part #
2225Y0500101GFT
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
100pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500101GFT
Knowles Syfer 2225Y0500101GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 100pF