2225Y0250823JXT
Mfr.Part #
2225Y0250823JXT
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.082µF
Published :
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250823JXT
Knowles Syfer 2225Y0250823JXT
FlexiCap™ 0.082μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250823JXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0250823JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm