2225Y0250823JFT
Mfr.Part #
2225Y0250823JFT
Description
CAP CER 0.082UF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.082µF
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250823JFT
Knowles Syfer 2225Y0250823JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.082muF