2225Y0250822GFR
Mfr.Part #
2225Y0250822GFR
Description
CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 2225
Capacitance :
8200pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250822GFR
Knowles Syfer 2225Y0250822GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 8200pF