2225Y0250821KCT
Mfr.Part #
2225Y0250821KCT
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Published :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0250821KCT
Knowles Syfer 2225Y0250821KCT
FlexiCap™ 820pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250821KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0250821KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm