2225Y0250684KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250684KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.68µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0250684KXT
Knowles Syfer 2225Y0250684KXT
FlexiCap™ 0.68μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250684KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0250684KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm