2225Y0250683JXT
Mfr.Part #
2225Y0250683JXT
Description
CAP CER 0.068UF 25V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0250683JXT
Knowles Syfer 2225Y0250683JXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.068muF