2225Y0250683JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250683JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.068UF 25V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.068μF
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250683JCT
Knowles Syfer 2225Y0250683JCT
FlexiCap™ 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250683JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0250683JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm