2225Y0250683FCT
Mfr.Part #
2225Y0250683FCT
Description
CAP CER 0.068UF 25V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
2225Y0250683FCT
Knowles Syfer 2225Y0250683FCT
FlexiCap™ 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250683FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0250683FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm