2225Y0250682JCT
Mfr.Part #
2225Y0250682JCT
Description
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
6800pF
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250682JCT
Knowles Syfer 2225Y0250682JCT
FlexiCap™ 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250682JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0250682JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm