2225Y0250682FFR
Mfr.Part #
2225Y0250682FFR
Description
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250682FFR
Knowles Syfer 2225Y0250682FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 6800pF