2225Y0250682FCT
Mfr.Part #
2225Y0250682FCT
Description
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
6800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Datasheets
2225Y0250682FCT
Knowles Syfer 2225Y0250682FCT
FlexiCap™ 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250682FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0250682FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm