2225Y0250680KFR
Mfr.Part #
2225Y0250680KFR
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 2225
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250680KFR
Knowles Syfer 2225Y0250680KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 68pF