2225Y0250680FFR
Mfr.Part #
2225Y0250680FFR
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0250680FFR
Knowles Syfer 2225Y0250680FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 68pF